Wycieczka Z Kapsztadu do Windhoek
Napisz do nas

Atrakcje wycieczki do Namibii

Zobaczymy Kanion Rzeki Rybiej

Robimy zdjęcia w lesie drzew kokerboom

Wspinaczka na wydmę piaskową

Czynny odpoczynek w Swakopmund

Zwiedzamy Spitzkoppe

Las drzew Kokerboom

Plac Zabaw Gigantów

Biała Dama w Brandberg

Safari w Parku Narodowym Etosha

Mapa trasy wycieczki z Johannesburga do Wodospadu Wiktorii.

Namibia w atrakcyjnej cenie

 1. Góry Cederberg Zbiórka w Kapsztadzie o godzinie 7.00. Prosimy być na miejscu pół godziny wcześniej. Po załatwieniu formalności i uzupełnieniu zapasów w lokalnym supermarkecie żegnamy się z Kapsztadem przez krótki postój nad Zatoką Stołową z widokiem na Górę Stołową. Noc spędzimy w uroczym Citrusdal położonym u stóp gór Cederberg. Od dawien dawna mieszkali to ludzie San, jedyny ślad po nich to liczne rysunki naskalne. Dzięki sprzyjającym warunkom rozwinęła się tu uprawa owoców cytrusowych, wypieranych powoli przez winnice i pola herbaty Rooibos i Buchu.

  Lunch, obiadokolacja

  Nocleg: Marcuskraal Campsite

 2. Wyżyna Nama, rzeka Oranje Przecinamy Namaqualand. Płaski, monotonny teren z roślinnością nieprzekraczającą wysokości 200 mm. Od lipca do września Namaqualand pokrywa się kobiercami kwiatów. Zakwita tutaj około 4000 gatunków roślin cebulkowych. Około 1000 gatunków kwiatów może rosnąć jedynie tutaj. W tych niesprzyjających warunkach rośliny gromadzą wodę w cebulkach przez cały rok, by rozkwitnąć dumnie na wiosnę. Wiele z tych roślin podlega ścisłej ochronie.

  Nocleg: Fiddlers Creek Campsite

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

  Atrakcja dnia: dzikie kwiaty (od sierpnia do września)

 3. Kanion rzeki Rybiej — Namibia Chętni udają się na spływ rzeką Oranje. Ta najdłuższa rzeka w RPA dostarcza cennej wody dla farm rozsianych wzdłuż jej biegu. Pokłady diamentów w Namibii powstały dzięki nurtowi rzeki niosącemu te cenne kamienie przez miliony lat. Po relaksie przy gorących źródłach Ai-Ais osiadamy na noc sąsiedztwie wielkiego kanionu rzeki Fish.

  Nocleg: Hobas Campsite

  Opcjonalne atrakcje: półdniowa przygoda na kanoe

  Przejścia graniczne: RPA: Vioolsdrift, Namibia: Noordoewer

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 4. Plac Zabaw Gigantów Podziwiamy kanion rzeki Rybiej, zdjęcia w czasie złotej godziny. Wyjazd do Keetmanshoop na kolejną sesję zdjęciową. Tym razem będziemy fotografować skupisko drzew kokerboom, nazwane lasem, bo drzewa te nieczęsto rosną tak powszechnie. Rośnie tutaj około 250 drzew, a raczej aloesów, najstarsze i zarazem najwyższe drzewa liczą około 300 lat. Nic dziwnego, że tak unikalne miejsce mianowano do rangi pomnika narodowego przyrody Namibii w roku 1995. Zobaczymy tutaj góralki i stada wikłaczy socjalnych. Następnie zdjęcia na pobojowisku zostawionym przez giganty — Giants Playground.

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

  Nocleg: Quiver Tree Forest

 5. Narodowy Park Namib Naukluft Wreszcie nadszedł czas by podziwiać wydmy Namibii. Jedziemy do wnętrza pustyni Namib. Zwiedzamy kanion Sesriem. Nocujemy w sąsiedztwie wydm przy akompaniamencie gekonów piaskowych (Ptenopus).

  Nocleg: Sesriem campsite

  Główna Atrakcja: kanion Sesriem

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 6. Wydmy Sossusvlei Wyjazd z kempingu przed wschodem słońca. Na szczęście na terenach podzwrotnikowych słońce nie wschodzi bardzo wcześnie. W miesiącach letnich jest tylko około 13 godzin światła słonecznego na dobę. W miesiącach zimowych tylko 11 godzin. Różnica między długością dnia i nocy nie jest nigdy duża. Na bosaka wspinamy się po zimnym piasku na Wydmę 45, by uchwycić moment ukazania się słońca. Po śniadaniu przejazd do pobliskiego Sossusvlei na zwiedzanie Deadvlei z lokalnym przewodnikiem, który przedstawi nam to dobrze znane nam miejsce. Nawet jeśli nigdy w życiu nie słyszeliśmy o Sossusvlei, z pewnością widzieliśmy fotografie w biurach podróży. Swój rudy kolor, wydmy zawdzięczają zawartości tlenków żelaza, możemy się o tym łatwo przekonać, wystarczy przyłożyć magnes.

  Nocleg: Boesman’s Camp

  Atrakcje dnia: wspinaczka na Wydmę 45, zwiedzanie Sossusvlei

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 7. Wyjazd w kierunku Swakopmund Postój przy tablicy Zwrotnika Koziorożca. Kontynuujemy jazdę do nadmorskiego kurortu na końcu świata- Swakopmund, gdzie czeka na Ciebie przygoda i dawka cywilizacji. Krótko zatrzymujemy się nad laguną Walvis Bay na spotkanie z flamingami, które brodzą na płyciznach. Już na miejscu rezerwujemy opcjonalne atrakcje na jutro.

  Amanpuri Travellers Lodge lub Strauss Holiday Accommodation

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 8. Swakopmund samemu Dzisiejszy dzień pozostaje do własnej dyspozycji. Skorzystamy z licznych atrakcji oferowanych tutaj

  Amanpuri Travellers Lodge lub Strauss Holiday Accommodation

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

  Atrakcje do wyboru: skoki tandemowe na spadochronie, sandboarding (zjazdy na desce na wydmach), quadbiking, dolphin cruise, loty samolotem, wędkowanie

 9. Podziwiamy Spitzkoppe Dojeżdżamy do masywnych granitowych formacji Spitzkoppe, wznoszącego się 670 metrów nad pustynią. To jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie odwiedzimy. Panujący tutaj spokój stwarza mistyczną atmosferę. Śpij pod gwiazdami obok wielkiej granitowej skały, Obserwuj zmieniające się odcienie koloru pomarańczowego podczas wschodu słońca. Lub sprawdź swoje umiejętności, wspinając się na jeden z wielu szczytów, zanim wrócisz do obozu, aby rozluźnić zmęczone mięśnie i cieszyć się orzeźwiającym zachodem słońca. Wspinaczka na Spitzkoppe okazała się trudniejsza, niż się spodziewano. Oficjalnie szczyt zdobyty został w listopadzie 1946 roku. Kilka wcześniejszych prób skończyło się niepowodzeniem. Trudność stanowił dojazd do Spitzkoppe i zapasy wody pitnej jak też pionowa skała około 3 m wysokości. W godzinach popołudniowych granit staje się gorący, prawie niemożliwy do wspinaczki. Mówi się, że w 1904 roku żołnierz niemieckich oddziałów kolonialnych wszedł na szczyt i nawet rozpalił tam ognisko. Zagadką pozostaje, co tam palił? Legenda mówi, że żołnierz nigdy nie wrócił, jego ciała nigdy nie znaleziono. Obecność sztuki naskalnej to jedyny dowód, że tereny te należały kiedyś do ludności San (Prawdziwi Ludzie). Będziemy cieszyć się spacerem i mieć okazję zobaczyć przykłady sztuki naskalnej artystów ludu San.

  Nocleg: Brandberg Rest Camp

  Atrakcje dnia: zwiedzanie Spitzkoppe i malowideł naskalnych Buszmenów

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 10. Brandberg- Biała Dama Góry Brandberg (Burning Mountains) są najwyższe w Namibii, odkryto w nich około 23 tysiące rysunków naskalnych. Jeden rysunek, odkryty 100 lat temu sprawił, że Brandberg stał się popularną atrakcją turystyczną. Rysunkiem tym jest Biała Dama z Brandberg. Oceńmy sami, czy faktycznie biała dama przedstawia kobietę z Europy? Wielu uważa, że rysunki w podobnym stylu spotyka się na Krecie. Czy możliwe, że Buszmeni spotkali białych ludzi już 2000 lat temu? Teren ten, o powierzchni 450 km² mianowano do rangi Pomnika Narodowego. Udajemy się na pieszą wędrówkę do Maack Shelter, by odwiedzić White Lady. Trasa długości 6 km w obie strony biegnie w górzystym terenie, wzdłuż wąwozu zwykle suchej rzeki Tsisab.

  Nocleg: Brandberg White Lady

  Atrakcja dnia: Biała Dama

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 11. Safari w Etoszy Do Etoszy dojeżdżamy w godzinach popołudniowych. Nie marnujemy czasu, udajemy się na zwiedzanie tego wielkiego rezerwatu. Etosza rozciąga się wokół Etosha Pan, czyli ogromnej, pozbawiona roślinności depresji i solniska o powierzchni 4760 km². Zobaczymy tu wiele zwierząt gromadzących się stadnie przy wodopojach. Obok kempingu Okaukuejo istnieje wodopój otoczony widownią z ławkami. Możesz tam siedzieć i obserwować zwierzęta, i chociaż jest tam wiele osób, czujesz się samotny, ponieważ cała Twoja koncentracja polega na obserwowaniu zwierząt. Wodopój jest oświetlony, możemy więc obserwować zwierzęta w nocy. Natrętne szakale buszują po śmietnikach w poszukiwaniu żywności. Nie zwracają większej uwagi na ludzi. Wprawdzie nie atakują one ludzi, ale pamiętajmy, że szakale bardzo często są nosicielami wścieklizny.

  Nocleg: Okaukuejo

  Atrakcja dnia: zwiedzanie rezerwatu ciężarówką

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 12. Park Narodowy Etoszy kolejny dzień safari w Etoszy.

  Nocleg: Okaukuejo

  Atrakcja dnia: zwiedzanie rezerwatu ciężarówką

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 13. Windhuk Po drodze do stolicy Namibii zatrzymamy się przy kilku bazarach specjalizujących się w sprzedaży afrykańskich pamiątek. W godzinach popołudniowych będziemy mogli odbyć krótką wycieczkę po mieście, po czym nasza wyprawa dobiegnie końca.

  Opcjonalne atrakcje: wspólny obiad w Joes Beer House.

  Śniadanie