Mieszkamy w RPA, dobrze znamy lokalne realia, zawsze służymy poradą. Kiedy wyjeżdżałem z Polski w 1991 roku, nie wiedziałem, że Afryka może być tak fascynującym miejscem. Po zwiedzeniu kawału RPA pojawiło się marzenie, by pomóc innym w poznaniu tego kraju. W 2004 roku powstała moja strona africangamesafari.com, by przedstawić rodakom Afrykę Południową. Zainteresowanie tym tematem przeszło wszelkie oczekiwania, dlatego w 2005 roku rozpocząłem organizację wyjazdów dla osób indywidualnych. Moją misją jest, by pomóc osobom z mniejszą zasobnością portfela. (Waldemar Delekta, założyciel biura).

Dorpa pod nowym zarządem

Dorpa jest działalnością self assessment zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii w 2019 roku. Nazwa Africangamesafari była trudna do wymówienia, jeszcze trudniejsza do napisania, nie mówiąc już o długości słowa. Dlatego podjęliśmy decyzję na zmianę na nazwę krótką, ale trafnie opisującą to, czym się zajmujemy.

Czego się spodziewać?

Upały w Afryce to normalka, prawdę mówiąc da się wytrzymać. Niska wilgotność powietrza sprawia, że pot szybko parując chłodzi nasz organizm. Znajdujemy się na wyżynie, nawet do 2000 m n. p.m, co sprawia, że zawsze mamy chłodny powiew wiatru. Zakurzone i wyboiste drogi są częścią naszej przygody. Na szczęście, w RPA takich dróg jest niewiele. Pamiętajmy, że Afryka jest ogromnym kontynentem, by docenić naturalne piękno pokonujemy odległości. Dlatego przed wyjazdem zawsze prosimy naszych gości, aby usiedli, zrelaksowali się i cieszyli pięknem otoczenia. Oferujemy możliwość zobaczenia prawdziwej Afryki, poznania ludzi z odległych kultur, a także zobaczenia wyjątkowych krajobrazów. Zwiedzamy Afrykę w specjalnie zaprojektowanych i zbudowanych przez Toyotę ciężarówkach, które ze względów bezpieczeństwa podróżują znacznie wolniej niż samochody osobowe. Oznacza to dłuższy czas spędzony w ciężarówce.

Wycieczki dla racjonalnych

Brak polskiego pilota, raczej zaleta, dzięki temu płacisz mniej. Nawet jeśli zapomniałeś już szkolny angielski, warto odświeżyć wiedzę przed wyjazdem. Też możemy to uznać za rodzaj przygody. Nie przejmuj się tym, angielski przewodników też nie jest ich pierwszym językiem. Nie używają trudnych słów.

Zalety i mankamenty

Wycieczki są prawdziwą przygodą. Spotkasz ciekawych ludzi, niesamowitych przewodników. Spanie w namiocie na łonie natury będzie świetnym doświadczeniem. Czasami bywa ciężko i wyczerpująco ale zobaczysz więcej dzikiej przyrody, niż się spodziewasz. Namioty to szalony pomysł? Są dość przestronne, łatwe do rozłożenia i składania. Nie ma w nich komarów i pająków, w przeciwieństwie do hoteli. Namioty to jedyne rozwiązanie na niskim budżecie. Łatwo przyzwyczajasz się do codziennej rutyny. Co prawda, kurs randa RPA cały czas obniża się, ale ceny hoteli są zawsze w dolarach. Jedzenie podawane z ciężarówki jest zawsze doskonałe, biorąc pod uwagę warunki, w jakich zostało przyrządzone.