Zimbabwe Atrakcje UNESCO Fascynująca wycieczka
Napisz do nas

Wycieczka do Zimbabwe

Wodospady Wiktorii (UNESCO)

Safari przy zachodzie słońca w Parku Narodowym Hwange

PN Hwange Safari pojazdami 4 × 4

Zwiedzanie Parku Narodowego Matobo (UNESCO)

Ruiny Wielkiego Zimbabwe (UNESCO)

Kąpiel w gorących źródłach w Tshipise

Mapa trasy wycieczki z Wodospadu Wiktorii do Johannesburga.

3 obiekty UNESCO w 6 dni

Zimbabwe pozostaje jednym z najlepszych miejsc podróży na kontynencie afrykańskim. Podziwiać będziemy cuda natury, bogatą przyrodę i jedne z najlepszych kempingów na kontynencie.

 1. Vic Falls do Hwange Wyjazd o 7.00 z Rainbow Hotel w Vic Falls do Parku Narodowego Hwange. Ten największy w Zimbabwe rezerwat przyrody o powierzchni 14650 km² słynie z wysokiego pogłowia słoni. Spotyka się tutaj ponad 100 gatunków ssaków i 400 gatunków ptaków. Romantyczny wieczór spędzimy przy ognisku. O Hwange stało się głośno po zastrzeleniu strzałą lwa o imieniu Cecil. Lew przez kilka godzin męczył się w wielkim bólu. Wielu uważa, że był to już stary lew, który już się nie liczył i mógł być poświęcony dla pieniędzy. Jest to mylne przekonanie. Zabicie Cecila spowodowało śmierć całego stada. O tym opowie nam przewodnik w Hwange.

  Odległość 230 km, z Victoria Falls do Hwange National Park

  Nocleg w Hwange Main Camp

  Lunch, obiadokolacja

  Opcjonalnie: podziwianie wodospadu Wiktorii, popołudniowe safari w Hwange.

 2. Safari w Parku Narodowym Hwange Przez cały dzień zwiedzamy PN Hwange pojazdami 4 × 4. Szacunkowa liczba słoni w Hwange wynosi 50 tysięcy. Uważa się, że pogłowie słoni nie może przekroczyć 15 tysięcy, jeśli chcemy uniknąć degradacji środowiska naturalnego. Podczas suszy w styczniu 2020 roku padło około 55 słoni z powodu braku pożywienia. Pojawiły się głosy nawołujące do wznowienia odstrzału słoni. Myśliwi są za odstrzałem słoni, ale władze śmiertelnie boją się tego z powodu nieuniknionej krytyki międzynarodowej, podobnej do tej, która towarzyszyła śmierci lwa Cecila.

  Nocleg w Hwange Main Camp

  Atrakcja dnia: całodzienne safari w Hwange

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

 3. Safari w Parku Narodowym Matobo Przejeżdżamy przez Bulawayo w kierunku Parku Narodowego Matobo. Ten najstarszy w Zimbabwe park narodowy powstał w 1926 roku jako wola zmarłego już Cecila Rhodesa. Liczne skaliste wzgórza zbudowane są z granitu, tworząc unikalne formy geologiczne oraz wiele grot. Stworzyło to dogodne warunki do osiedlenia się ludzi ponad 5000 lat temu. W 2003 roku park narodowy wpisano na listę UNESCO dzięki dobrze zachowanym malowidłom naskalnym. W obrębie rezerwatu wydzielono ścisły teren chroniony dla zagrożonych kłusownictwem nosorożców czarnych i białych.

  Nocleg w: Traveller’s Guest House

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

  Hwange do Matopos ±380 km

  Atrakcja dnia: popołudniowe safari w PN Matobo

 4. Wycieczka do Ruin Wielkiego Zimbabwe Zwiedzamy kolejną atrakcję z listy UNESCO. Ruiny Wielkiego Zimbabwe powstały około XI wieku. Ruiny są źródłem wielu teorii i sporów na przestrzeni lat. Zbudowane bez zaprawy, najwyższe ściany mają do 11 metrów wysokości i dzielnie opierają się niszczycielskiemu działaniu sił natury. Odkryto tutaj także 8 rzeźbionych figurek ptaków, których widnieją na fladze Zimbabwe.

  Nocleg w: Norma Jeans Lake View Resort

  Główna atrakcja: zwiedzanie ruin

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

  Matopos do Great Zimbabwe Ruins ±360 km

 5. Gorące źródła w Tshipise Przekraczamy granicę z RPA. Resztę dnia spędzimy w spa w Tshipise

  Nocleg w: Forever Tshipise Resort

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

  Wielkie Zimbabwe do Tshipise ±370 km

  Przejście graniczne: Beitbridge

  Główna atrakcja: gorące źródła

 6. Koniec wycieczki w Johannesburgu W Johannesburgu pożegnamy się z grupą. Chętni spotkają się w jednej z wielu wspaniałych Johannesburskich restauracji.

  Śniadanie, lunch

  Tshipise do Johannesburga ±485 km

  Opcjonalna kolacja pożegnalna