Wycieczka RPA, Mozambik, Suazi
Napisz do nas

Atrakcje wycieczki do Mozambiku

PN Krugera pojazdami 4X4

Scenerie Trasy panoramicznej w Górach Smoczych

Stolica Mozambiku- Maputo

Relaks na plażach Barra i Tofo

Targ niewolników w Vilanculos

Ekskursja na Bazaruto

Xai Xai

Rezerwaty Hlane i Mlilwane w Suazi

Mapa trasy wycieczki z Johannesburga do Mozambiku i Suazi

Wycieczka do Mozambiku

 1. Wyjazd do Krugera Zbiórka o godzinie 7.00. Po krótkim załatwieniu formalności wyjazd w stronę PN Krugera. Przecinamy Mpumalangę (dawniej Highveld). Mijamy kopalnie węglowe wokół eMalahleni, następnie przecinamy dobrze utrzymane pola uprawne. W okresie zimowym może tutaj być bardzo zimno. Jesteśmy na wysokości ponad 1500 m n. p. m. Na miejscu mamy czas na relaks przy basenie. Chętni mogą wykupić popołudniowe safari.

  Lunch, obiadokolacja

  Namioty glampingowe z łazienką- wersja hotele

  Namioty typu igloo z komunalną łazienką- wersja kemping

  nocleg: Nkambeni Camp

  Opcjonalnie: popołudniowe safari

 2. Zwiedzamy Park Krugera Przesiadamy się na pojazdy 4 X 4. Cały dzień spędzimy na tropieniu zwierząt.

  Śniadanie, lancz, obiadokolacja

  Namioty glampingowe z łazienką- wersja hotele

  Namioty typu igloo z komunalną łazienką- wersja kemping

  Atrakcja dnia: safari jeepem

 3. Panoramy Trasy Panoramicznej Mamy szansę pospać dłużej. Jedziemy na zwiedzanie pobliskiego kanionu rzeki Blyde. Ponieważ wyjeżdżamy na tereny wyżynne, obserwujemy nagłą zmianę klimatu. Częste mgły utrudniają często widoki z Bożego Okna. Przy sprzyjających warunkach, czyli kiedy jest bardzo gorąco, miejsce mgły zajmuje haze. Jest to rodzaj mgiełki pojawiającej się w rejonach półtropikalnych. Haze gromadzi się na wyższych partiach gór, dodając uroku naszym fotografiom.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Namioty glampingowe z łazienką- wersja hotele

  Namioty typu igloo z komunalną łazienką- wersja kemping

  Opcjonalnie: poranne piesze safari, nocne safari w koncesji Nkambeni

 4. Zwiedzamy Maputo Przekraczamy granicę Mozambiku. Dla obywateli krajów gdzie nie ma ambasady Mozambiku, wizy wydawane są na granicy. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Nocleg: Southern Sun Maputo

  Przejście graniczne: Lebombo w Mozambiku, Komatipoort w RPA

 5. Inhambane- Barra Beach Do Inhambane jedziemy drogą wzdłuż wybrzeża. To długi dzień w podróży, mamy wiele do zobaczenia, mijamy wioski, plantacje orzechów kokosowych, orzechów nerkowca i trzciny cukrowej. Wskazane, by mieć przy sobie lokalną walutę (meticals). Wymiany możemy dokonać na stacjach benzynowych. Można też użyć karty w bankomacie. Jeśli płacimy dolarami lub randami, otrzymamy gorszą wymianę. Dojeżdżamy na egzotyczną plażę z palmami. Dziś wieczorem czeka nas tradycyjna kolacja.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Nocleg: Bay View Lodge

  Atrakcja Dnia: tradycyjny obiad

 6. Inhambane- drugi dzień Spędzamy drugi dzień na plaży. Pływanie w tutejszych ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego jest bezpieczne. Chętni mogą nurkować i snorkować.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Nocleg: Bay View Lodge

 7. Plaża Tofo Dziś robimy krótką przejażdżkę do Tofo, aby spędzić dzień, ciesząc się kolejnym kultowym miejscem na plaży w Mozambiku. Z bezpiecznym pływaniem uroczy targ i wiele popularnych barów na plaży, Tofo jest idealnym miejscem na całodniową wycieczkę. Drugi dzień nie tylko zapewnia, że masz możliwość skorzystania w pełni z opcjonalnych atrakcji, pozwala nam to również na pewną elastyczność w dostosowaniu się do warunków pogodowych.

  Śniadanie, obiadokolacja

  Nocleg: Southern Sun Maputo

  Fakultatywne Atrakcje: Ocean Safaris, Quad Biking, Scuba Diving, Snorkelling i inne.

 8. Zwiedzamy Inhambane Dziś rano zatrzymujemy się w Inhambane, gdzie będziecie mieli okazję zwiedzić rynek i historyczne ulice tego byłego targu niewolników. Miasto powstało w XI wieku, choć możliwe, że nawet dużo wcześniej, czyli na długo przed pojawieniem się tutaj Europejczyków. Istnieją dowody, że łodzie żaglowe dau odbywały komercyjne rejsy między Afryką i Indiami lub Zatoką Perską. Już w I wieku p.n.e. grecki nawigator Hippalus zauważył, że w miesiącach między listopadem i marcem monsun wieje w kierunku południowo-zachodnim, czyli od Indii do Afryki. W kwietniu kierunek wiatru odwraca się i do października wieje w kierunku Indii. Żeglarze byli w stanie pokonać odległość prawie 5000 km w ciągu 25 dni. Inhambane otoczone jest wspaniałymi plażami i licznymi palmami kokosowymi. To miasto było również znane jako główne centrum handlu kością słoniową, a także centrum wielorybnictwa. Nad zatoką jest okazja, by odpocząć i wypić drinka w jednej z wielu kawiarenek. Po powrocie do ciężarówki udajemy się na północ, do naszego następnego punktu podróży.

  Śniadanie, lunch i obiad

  Nocleg: Golden Sands Apartments

  Atrakcja Dnia: zwiedzanie Inhambane, wodna taksówka (dau) do Maxixe

 9. Ekskursja na Bazaruto Zwiedzanie Archipelagu Bazaruto odbędzie się na tradycyjnej łodzi południowego wybrzeża Afryki — zwane dau. W skład Archipelagu Bazaruto wchodzi 6 wysp. Wyspy tego fantastycznego miejsca to: Bazaruto, Benguerra, Magaruque, Banque, Santa Carolina. Będziemy mieli okazję na pływanie, snorkeling i odpoczynek na egzotycznych białych plażach.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Nocleg: Golden Sands

  Fakultatywne atrakcje: scuba diving, jazda konna, quad biking, snorkeling, wędkowanie, nocny rejs łodzią.

 10. Xai Xai Miasteczko Xai Xai położone jest na północ od Maputo, przy ujściu legendarnej rzeki Limpopo. To tętniące życiem miasto słynie z marketów, sklepów, restauracji i barów. Ostatni wieczór w Mozambiku spędzimy w tej nadmorskiej miejscowości, przygotowując się do wyjazdu w kierunku granicy z RPA.

  Śniadanie, lunch i obiad

  Nocleg: Sunset Beach Lodge

 11. Rezerwat Hlane w Eswatini Wracamy przez Maputo, przekraczamy granicę do Eswatini (dawna nazwa Suazi).

  Śniadanie, lunch i obiad

  Nocleg: Na terenie Hlane

  Przejście graniczne: Namaacha - Mozambik, Lomahasha - Suazi

 12. Rezerwaty Suazi Poranne safari w Parku Narodowym Hlane. Przejazd do Mlilwane Wildlife Sanctuary, gdzie spędzimy jedną noc. Możemy tutaj spacerować i oglądać różne zwierzęta (zebry, blesboki, guźce i inne). Zwierzęta przyzwyczajone są do widoku ludzi, stwarza to świetne okazje do robienia zdjęć. Kemping w Mlilwane jest nienaganny. Restauracja oferuje smaczne dania w przystępnych cenach w porównaniu do innych miejsc, jakie odwiedzaliśmy.

  Śniadanie, lunch i obiadokolacja

  Nocleg: Na terenie Mlilwane Wildlife Sanctuary

 13. Ostoja Mlilwane Cały dzień do naszej dyspozycji. Możemy zwiedzać rezerwat sami lub z przewodnikiem. Nocleg: na terenie Mlilwane Wildlife Sanctuary

  Nocleg: na terenie Mlilwane Wildlife Sanctuary

  Atrakcje Dnia: piesze zwiedzanie rezerwatu

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

 14. Johannesburg Powrót do Johannesburga. Zakończenie imprezy w hotelu Belvedere Estate.

  Śniadanie, lunch