Egzotyczna przygoda Kalahari, Okawango, Vic Falls Największe atrakcje Afryki Południowej
Napisz do nas

Plan wycieczki Botswana i Wodospady Wiktorii

Przejazd przez Kalahari

Piesze zwiedzanie Kalahari z lokalnym przewodnikiem

Wizyta na Okawango

Rejs łodzią na Okawango

Popołudniowy rejs rzeką Chobe

Zwiedzanie rezerwatu Moremi

Podziwianie Wodospadu Wiktorii

Mapa trasy wycieczki z Johannesburga do Wodospadu Wiktorii.

RPA, Botswana, Vic Falls w Zimbabwe

 1. Johannesburg do wrót Kalahari Wyjazd z Johannesburga o godzinie 7.00. Przekraczamy granicę Botswany. Jedziemy autostradą Trans-Kalahari, której budowę zakończono w 1998 roku. Biegnie z Walvis Bay w Namibii, przez Botswanę do Pretorii. Koszt budowy wyniósł 115 millionów US$. Noc spędzimy w siedlisku Kang położonym u wrót pustyni Kalahari.

  Lancz, obiadokolacja

  Przejście graniczne: Skilpadshek — RPA, Pioneer Gate — Botswana

  Nocleg: Kang Ultra Stop

 2. Dzika Kalahari Safari w Rezerwacie Dzikiej Przyrody Central Kalahari. Zwiedzamy drugi, największy na świecie obszar chroniony. Central Kalahari ma powierzchnię 52800 km², czyli 1/6 powierzchni Polski. Niewątpliwą atrakcją będzie spotkanie przedstawicieli zanikającego już ludu San (nazwa nadana przez białych osadników — Buszmenów). Choć sztuka przetrwania została bezpowrotnie stracona, nasz lokalny przewodnik zadziwi nas swoją wiedzą podczas pieszej ekskursji po Kalahari. Wieczór spędzimy nad ogniskiem w towarzystwie grupy San. Przy śpiewach i tańcach usłyszymy wiele ciekawych opowiadań, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

  Śniadanie, lancz, obiadokolacja

  Atrakcje Dnia — piesza wycieczka z przewodnikiem San, pokaz folklorystyczny z udziałem artystów San

  Nocleg: Ghanzi Trail Blazers

 3. Rezerwat Khwai Kolejne dwa dni spędzimy bez ciężarówki, dlatego ważne, by spakować rzeczy osobiste, które będą niezbędne, przed wyjazdem do Maun. Z Maun przejedziemy do rezerwatu Khwai pojazdami 4X4. Tego wieczoru nasz przewodnik opowie nam co czeka nas wycieczce łódkami mokoro do delty Okavango i safari w Khwai.

  Śniadanie, lancz, obiadokolacja

  Atrakcja opcjonalna — lot widokowy nad Okawango

  Nocleg: Magotho lub Boga Campsite

 4. Safari w Khwai Wcześnie wyruszamy w drogę powrotną, aby dotrzeć do przystani łodzi mokoro, gdzie spotkamy polerów (sterników), którzy przewiozą nas do Delty. Przepłyniemy wąskimi, porośniętymi trzciną kanałami, które otwierają się na piękne laguny. Po dotarciu do jednej z wielu wysp, można wybrać się na piesze safari, a po spacerze wracamy łodziami mokoro do punktu wyjazdu. Chociaż trasa mokoro nie jest przede wszystkim sposobem na oglądanie zwierzyny, na tym dziewiczym, dzikim terenie można zaobserwować różne gatunki zwierząt, m.in. słonie, żyrafy, kudu, impale i zebry. Po lunchu wrócimy do Khwai Conservation Area na popołudniową przejażdżkę, która odbędzie się w otwartych samochodach 4x4. Trasy obserwacji zwierzyny wybrane po południu przez profesjonalnego przewodnika mogą się różnić, zwłaszcza gdy szczególnie w przypadku dużych powodzi, kiedy niektóre drogi mogą być zamknięte lub nieprzejezdne.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Nocleg: Magotho / Boga Campsite

  Atrakcja Dnia: poranna wycieczka na mokoro / popołudniowe safari w rezerwacie Khwai

 5. Rezerwat Savuti Savuti Game Reserve to wyjątkowy obszar graniczący z Deltą Okavango od zachodu i Parkiem Narodowym Chobe od wschodu. Savuti słynie jako obszar występowania dużych zwierząt i z największych skupisk dzikich zwierząt w Afryce Południowej. Dzisiejszy dzień jest długi, ponieważ większość dnia spędzimy podróżując przez Savuti Game Reserve w poszukiwaniu gatunków, które przemierzają te równiny. Spodziewaj się wyboistych dróg, ponieważ przemierzamy ten dziki obszar teren pojazdami 4x4. Mamy nadzieję, że uda nam się zobaczyć tak wiele gatunków fauny i flory, jak to tylko możliwe. Po południu dotrzemy do brzegów rzeki Chobe i wrócimy do naszej ciężarówki w miasteczku Kasane.

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Nocleg: Thebe River Safaris

  Atrakcja dnia: całodzienne safari w Savuti autami 4x4

 6. Park Narodowy Chobe Osoby decydujące się na opcjonalną przejażdżkę po Parku Narodowym Chobe, zostaną odebrani z obozu i wyruszą na wyprawę Jeepami. Powrót do obozu na lunch i krótką sjestę. Po południu wyruszymy na zwiedzanie Parku Narodowego Chobe od strony rzeki, korzystając z rejsu łodzią, który pozwoli nam zobaczyć z bliska stada zwierząt podchodzące, by pić wodę.

  Nocleg: Thebe River Safaris

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Atrakcja Dnia: safari statkiem po rzece Chobe

  Opcjonalnie: safari w Parku Narodowym Chobe

 7. Zimbabwe - Wodospady Wiktorii Mając w pamięci spotkania z dzikimi zwierzętami, dziś rano przekraczamy granicę z Zimbabwe i udajemy się w krótką podróż do Wodospadów Wiktorii. Dziś zwiedzamy spektakularne Wodospady Wiktorii, znane również pod lokalną nazwą "Mosi-oa Tunya" (dym, który grzmi). Podczas gdy większość dzisiejszego dnia poświęcona jest oglądaniu potężnej rzeki Zambezi, która wpada do wąwozu Batoka Gorge, tętniące życiem miasto przygód Victoria Falls oferuje również szereg zajęć fakultatywnych dla tych, którzy pragną dawki adrenaliny. Dla bardziej zrelaksowanych podróżników dostępne są również targi rzemiosła i kawiarnie.

  Shearwater Explorers Village

  Śniadanie, lunch, obiadokolacja

  Atrakcje opcjonalne: zwiedzanie Wodospadu Victorii, rejs o zachodzie słońca na Zambezi, skok na bungee, lot helikopterem, rafting na Zambezi.

  Przejście graniczne: Kazangula Road

 8. Wodospad Wiktorii Twoja wycieczka dobiegnie końca po śniadaniu, a dzięki wielu atrakcjom oferowanym w Victoria Falls, dzisiejszy dzień jest idealny na przygodę, która najbardziej nam pasuje. Zakwaterowanie na własny koszt / zakwaterowanie po wycieczce można zarezerwować za naszym pośrednictwem. Większość turystów spędzi wolny czas na spływach (white water rafting). Zakończenie wycieczki. Możemy wrócić do Johannesburga dwudniowym transferem jutro.

  Śniadanie

  Opcjonalnie: grupowa kolacja w restauracji

  Cena 2 dniowego transferu do Johannesburga: 670 zł